Nvidia یا AMD: چگونه آنها را مقایسه کنید؟

Nvidia vs AMD

Nvidia یا AMD: چگونه آنها را مقایسه کنید؟

هنگامی که بحث گرافیک کامپیوتری می آید، دو غول این صنعت غالب می شوند: Nvidia و AMD . اگر می خواهید بدانید که چگونه این دو شرکت را مقایسه می کنند و چه تفاوت هایی بین محصولات سخت افزاری آنها وجود دارد، شما به جای درست آمده اید.

ما شما را در یک تور مختصر اما جامع از اینکه چگونه Nvidia و AMD به جایگاه امروز رسیدند، و چه  انتظاری می توانید داشته باشید همراهی میکنیم ، اگر شما هر نوع سخت افزاری از آنها  خریداری کنید باید اطلاعات در زمینه های تکنولوژی این  شرکت ها  کسب کنید.

Nvidia یا AMD: تاریخچه

 

Nvidia vs AMD which is the best graphics card for you image 2

شرکت فناوری ایالات متحده انویدیا در سال 1993 تاسیس شده است، با هدف سرمایه گذاری در فن آوری های گرافیک کامپیوتری و با هدف ایجاد استانداردهای جدیددر تصاویری که کامپیوتر ها باید تولید کنند،  انویدیا پا به عرصه گذاشت.

از آن زمان، این شرکت به خاطر خط تولید  GeForce کارت گرافیک (برای دسکتاپ) و گرافیک یکپارچه (راه حل های جمع و جور، اغلب برای لپ تاپ ها) شناخته شده است. بزرگترین رقیب آن در این میدان AMD است، اما انویدیا همچنان عملیات خود را در زمینه های دیگر فناوری گسترش داده است – که بعدا به آن خواهیم رسید.

AMD در ابتدا در سال 1969 تاسیس شد و عمدتا متمرکز بر پردازنده یا پردازنده مرکزی است و در این میان بزرگترین رقیبش اینتل است. با این حال، از سال 2006   شرکت آمریکایی ATI نیز کارت گرافیک و چیپست ها را در رقابت با انویدیا ساخت.

همانند Nvidia، AMD کارت های گرافیکی مستقل را برای دستگاه های دسکتاپ و همچنین تراشه های یکپارچه گرافیکی برای استفاده در لپ تاپ (و برای دسکتاپ بدون کارت جداگانه) می سازد. مانند Nvidia،  که در برخی از مناطق خارج از بازار گرافیک نیز سرمایه گذاری می کنند ، تراشه های سفارشی AMD  را نیز می توان در کنسول های PlayStation 4 و Xbox One یافت .

AMDNvidia vs AMD which is the best graphics card for you image 3

هنگامی که اکثر مردم در مورد NVIDIA و AMD بپرسند، می خواهند بدانند چه کسی بهترین کارت گرافیک را تولید می کند. انویدیا در حال حاضر در بازار کارت گرافیک ، دارای بیش از دو سوم از سهم بازار است. از لحاظ GPU های یکپارچه (واحد پردازش پردازش گرافیکی)، Nvidia کمی از AMD پیشی گرفته است، اما هر دو هنوز از  اینتل عقب تر هستند.

ممکن است زمانی که مشخصات لپ تاپ یا رایانه رومیزی را بخوانید نامی از Nvidia  یا AMD ذکر نشده باشد. در عوض، شما ممکن است نام فن آوری های GPU رقابتی انها  را ببینید : GeForce برای Nvidia و Radeon برای AMD. این که آیا شما برای یک کامپیوتر از قبل ساخته شده  کارت گرافیک بخواهید یا یک کارت گرافیک مستقل خریداری کنید، شما گزینه های زیادی از Nvidia و AMD را در اختیار دارید.

تصمیم گیری بین گرافیک های گرافیکی Nvidia و AMD بستگی به نوع عملکردی که شما نیاز دارید و میزان بودجه ای که می خواهید انجام دهید دارد . این دو شرکت می دانند که در حال رقابت با یکدیگر هستند و بنابراین سعی می کنند با یکدیگر قیمت خود را مطابقت دهند. در حال حاضر، منصفانه است که بگوییم که Nvidia مسیر را به لحاظ عملکرد برتر، 4K و همچنین در کیفیت نرم‌افزار مدیریت گرافیکی هدایت می‌کند.AMD،به طور کلی در مورد ارزشبهتر با کاهشنقاطقیمتپیشنهاد می‌دهد.

در عین حال، منصفانه است که بگوییم که چشم‌اندازها  به طور مداوم در حال تغییر است، با پیدایش سخت‌افزارهای جدید  سالبه سال، زمانی که یک شرکت  بخش خاصی از بازار را می‌گیرد ، برتری قطعی نیست،  شرکت دیگری با یک کارت نسل جدیدتر  به بازار برمی گردد. خوشبختانه می‌توانید یک دنیا از معیارهای کارت گرافیکی را به راحتی در وب پیدا کنید – با چک کردن این امتیازات، بازبینی‌های آنلاین، و آخرین قیمت‌ها، شما باید بتوانید دریابید  که کدام کارت‌ها یا گزینه‌های گرافیکی یکپارچه برای شما بهترین هستند.

Nvidia در برابر AMD: پروژه‌های دیگر

NVIDIANvidia vs AMD which is the best graphics card for you image 4

Nvidia با توجه به اینکه برای گرافیک ساخته شده‌است تمرکز  ویژه ای در پردازنده های گرافیکی gpus    به  ویژه در تعدادی از حوزه‌های دیگر تکنولوژی – از جمله هوش مصنوعی ، دارد.

انویدیا در حال حاضر تکنولوژی هایی را برای انواع پروژه های خودروی خود به کار می گیرد، از جمله کمک های AI برای وسایل نقلیه از Volkswagen و Uber. این شرکت همچنین مسئول یکی از بهترین دستگاه های Android TV در اطراف، Nvidia Shield است

در اردوگاه AMD، آمها نیز در حال انجام جنگ سیلیکونی در برابر اینتل با پردازنده های آن برای دسکتاپ و لپ تاپ ها می باشند .

همانطور که انتظار می رود از دو شرکت با کارت قوی گرافیکی، Nvidia و AMD مشغول بررسی امکانات VR نیز هستند – نه لزوما با کیت مارک دار خود، بلکه با ارائه پردازنده و چیپست (و همچنین مقدار زیادی از دانش گرافیکی) به شرکت هایی که دستگاه های خود را می سازند.

 

 

 

 

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید